KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328116
*
nr 1532 8116
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Kustband. Signerad. Olja på duk, 59x92 cm, yttermått inklusive ram: 63x97 cm
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 19:15:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 13:47:37
1
800 kr
3/4 16:49:33
2
1.000 kr
3/4 16:56:04
2
1.400 kr
3/4 18:03:31
1
1.500 kr
3/4 18:11:26
2
1.800 kr
3/4 19:09:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundström kustband olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs mer om Gösta Sundström
nr 1532 8116
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Kustband. Signerad. Olja på duk, 59x92 cm, yttermått inklusive ram: 63x97 cm
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 13:47:37 | 1 | 800 kr |
3/4 16:49:33 | 2 | 1.000 kr |
3/4 16:56:04 | 2 | 1.400 kr |
3/4 18:03:31 | 1 | 1.500 kr |
3/4 18:11:26 | 2 | 1.800 kr |
3/4 19:09:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundström kustband olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37